Biz Kimiz?
Ne Yaparız?

2010 yılında Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencileri tarafından kurulan kulübümüz CESSMU, bölüm öğrencilerine mesleki ve sektörel tanıtımlarda bulunmanın yanı sıra bölüm içerisinde ve diğer fakülte bölümleri arasında sosyalleşmeyi sağlamak için çeşitli faaliyetlerde bulunmayı amaçlamaktadır. Dokuz kişilik Yönetim Kurulu kadrosu ve kulüp üyeleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Peki bu zamana kadar neler yaptık, yapmaya devam ediyoruz?

- Kimya Mühendisliği Günleri / KMG
Sektöründe öncü firmalarda çalışan, alanlarında başarılar elde eden mühendislerle 11 yıl boyunca her sene bu etkinlikte bir araya geliyoruz. Kariyer yolculuklarında nelerle karşılaştıklarını, neleri deneyimlediklerini dinlediğimiz ve tavsiyelerini aldığımız bu etkinlikteki temel amacımız, her sene bir önceki seneden daha iyi bir etkinlik çıkartıp daha fazla öğrenciye ulaşmak.11 yıldır çalışmaya ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz.

- Mezun Olduk da Ne Oldu?
Okulumuzdan ve bölümümüzden mezun olan insanlarla hep bir aradaydık. ‘Mezun Olduk da Ne Oldu?’ etkinliğimiz mezunlarımızla bir araya geldiğimiz ve geleceğimiz etkinliklerden sadece bir tanesi.

- Mülakat Simülasyonu
CESSMU olarak hep öğrencileri biraz da olsa geleceğe hazırlamak için çalıştık, çalışıyoruz. Zamanı geldiğinde bazı şeyleri önceden görmüş olmak, o konuda bir fikir sahibi olmak herkesi bir adım öne geçirmez mi?

- Staj Atölyesi
Hangi firmalarda ve hangi pozisyonlarda staj yapabileceğimizi birinci ağızdan dinlemenin aklımızdaki soruların cevaplanmasında büyük önemi olduğunu düşünüyor ve en çok verim alabileceğimiz şekilde etkinlikler düzenliyoruz.

- Teknik Geziler
Öğrencilik hayatındayken, ileride çalışabileceği ortamı ve işinin gerekliliklerini yerinde görmenin her öğrenciyi mesleğine karşı heyecanlandırdığını düşünüyor ve teknik geziler düzenliyoruz.

- Ortak Etkinlikler
Birlikte çok daha güçlüyüz düşüncesiyle ilerleyerek, ülkemizin her yerinden kulüplerle iletişime geçerek ortak etkinlikler düzenliyoruz. Her etkinlikte farklı birkaç kulüple çalışmanın hem bizi hem de etkinliklerimizi geliştirdiğini düşünüyoruz.

- Sosyal Sorumluluk Projeleri
Kariyerimiz için attığımız bu adımların yanı sıra, gerçekten iyi bir insan olmanın çok daha önde geldiğini biliyoruz. Çevremizdeki sorunlara ve olumsuzluklara karşı her zaman farkındalığımızı koruyor, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız çevreyi iyileştirmenin yine bizim ellerimizde olduğunun bilincindeyiz.

Yaptığımız, yapacağımız ve yapmayı hedeflediğimiz birçok etkinlik, proje var. CESSMU insanlara kimyayı sevdirmeyi, öğrencilerin geleceklerini planlamalarına yardım etmeyi kendine görev edinmiş, bundan sonraki dönemde de vizyonunu kaybetmeden çalışmalarını sürdürecektir. Geleceğin bizim omuzlarımızda yükseleceğinin farkındayız, daha iyi bir gelecek için hep beraber çalışıyoruz.

LET'S GO ORANGES!